Obec Trávnica

O obci Trávnica

Trávnica je malebná obec v okrese Nové Zámky v Nitrianskom kraji. Počet obyvateľov je niečo cez 1000 a prvá zmienka o obci bola už v roku 1075. Obec je mierne kopcovitá situovaná v dolinke obklopená poliami a hustými lesmi. Nachádzajú sa tu 3 kaštiele s priľahlými veľkými parkami. Všade prekvitá príroda a háje, v ktorých nájdeme napríklad aj dvestoročné lipy a množstvo zveri. Obec v poslednom období investuje do infraštruktúry, obnovujú sa cesty, chodníky a aj turistické značenie a informačné tabule. Oplatí sa teda vyjsť na prechádzku, alebo na výlet na bicykli a objaviť krásy tejto obce. Nájdeme tu aj dve vodné nádrže z ktorých vytekajú dva potoky.

Osobne odporúčame urobiť si prechádzku k miestnym kaštieľom a k rýbníkom. Rybníky sú vzdialené asi 1-2km. Obcou Vás prevedú informačné tabule, ktorých mapu pripájame nižšie. Pre športovo aktívnejších odporúčame využiť miestny tenisový kurt, hneď cez cestu od Vily Hermíny. Vedľa tenisového kurtu je futbalové a basketbalové ihrisko.

 

Fotogaléria

 

Mapa turistického – náučného chodníka

Po celej obci sú rozmiestnené tabule pri kultúrnych pamiatkach alebo prírodných zaujímavostiach, z ktorých sa dočítate užitočné informácie a zaroveň Vás prevedú celou obcou. Odporúčame obsolvovať tento výlet. Viac informácií o chodníku nájdete na stránkach Obce Trávnica tu.